Akdeniz Üniversitesi Dünya Üniversiteleri Arasında

Akdeniz Üniversitesi, dünyanın önde gelen sıralama kuruluşları tarafından bilimsel kriterler baz alınarak oluşturulan ‘Dünyanın En İyi Üniversiteleri’ listelerinden 8’inde yer alma başarısı gösterdi.

Akdeniz Üniversitesi, dünyanın önde gelen sıralama kuruluşları tarafından bilimsel kriterler baz alınarak oluşturulan ‘Dünyanın En İyi Üniversiteleri’ listelerinden 8’inde yer alarak büyük bir başarıya imza attı. ODTÜ University Ranking by Academic Performance Laboratuvarı (URAP) Türkiye’deki yükseköğretim kurumlarının 2021 yılındaki dünya sıralamalasına ilişkin raporu açıklandı. URAP, ARWU, CWUR, LEIDEN, NTU, QS, RUR, SCIMAGO, THE, USNEWS ve WEBOMETRICS’in sıralamalarının yer aldığı rapora göre Akdeniz Üniversitesi 8 listeye girmeyi başardı.

“Prestijli Üniversiteler Arasında Akdeniz Üniversitesi’nin Konumunu Sağlamlaştıracağız”

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, temel amaçlarının önemli başarıları ile adını dünyada duyurmuş Akdeniz Üniversitesi’ni dünyadaki prestijli üniversiteler arasında konumlandırmak olduğunu söyledi. Türk bilimine dünya çapında saygınlık kazandıran bilimsel çalışma ve araştırmalara imza atmış Akdeniz Üniversitesi’nin önemli bir potansiyele sahip olduğunu söyleyen Rektör Özkan, bu potansiyeli doğru bir şekilde değerlendirmek için göreve geldikleri ilk andan bugüne önemli adımlar attıklarını belirtti.

URAP 2021 raporuna göre dünya sıralamalarında 8 listeye giren üniversiteler arasında Sabancı Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi de bulunuyor. Türkiye’den 2 vakıf ve 10 devlet üniversitesi de 8’den daha fazla listede yer aldı.

Haber: Şerif Ali Duman

0

Misyon

Vizyon

İletişim

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM FAKÜLTESİ
DUMLUPINAR BULVARI KONYAALTI / ANTALYA
Tel: 0 242 310 15 30
Tel: 0 242 310 15 31