Akdeniz Üniversitesi’nde Mezuniyet Coşkusu

Akdeniz Üniversitesi 2021-2022 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni Akdeniz Üniversitesi Stadyumu’nda gerçekleşti. Mezuniyet töreninde yaklaşık 10 bin öğrenci mezun oldu.

Akdeniz Üniversitesi Stadyumu’nda düzenlenen törene Vali Yardımcısı Yalçın Sezgin, Antalya Milletvekilleri Mustafa Köse, Tuğba Vural Çokal, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Prof. Dr. İbrahim Diler, Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Murat Turhan, Prof. Dr. Ayşe Gülbin Arıcı, Prof. Dr. Cengiz Toker, Antalya İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, Antalya İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yavuz Özfidan, Antalya Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Orhan Özdemir, Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gürbüz, fakülte dekanları, meslek yüksek okulu müdürleri, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Akdeniz Üniversitesi Türkiye’de Bir Marka Olmuştur”

Akdeniz Üniversitesi’nin 40. yılını kutlayan Antalya Vali Yardımcısı Yalçın Sezgin, “Yüksek eğitim kurumlarımızın en önemli kurumlarından olan Akdeniz Üniversitesi eğitimde ve bilimde öncü, araştırma ve geliştirme odaklı, girişimci ve bilimsel yönüyle evrensel düzeyde eğitim öğretim ve bilimsel üretim yapan kaliteye önem veren ülkemizin en önemli kurumlarından biridir. Akdeniz Üniversitesi Türkiye’de bir marka olmuştur” dedi. Mezun olan öğrencileri tebrik eden Vali Sezgin, anne babalara da evlatlarına verdikleri emekten dolayı teşekkür etti.

Yaşamınızın Her Anında Akdenizli Olma Ruhu Yanınızda Olsun”

Pandeminin ardından gerçekleştirilen ilk genel mezuniyet töreni olduğunu söyleyen Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, “Bu yıl 40’ıncı yılımızı kutluyoruz. 40 yıldır emek emek büyüttüğümüz bu çınarın gölgesinden çok değerli akademisyenler geçti, çok başarılı öğrenciler yetişti. Bugün de 10 bin öğrencimizi mezun etmenin gururunu yaşıyoruz. Akdeniz Üniversitesi’nden mezun olmak sadece bir belgeye sahip olmak değildir, üyelerini çok önemseyen bir topluluğa dahil olmaktır. Biz Akdeniz Üniversitesi olarak hocalarımız, öğrencilerimiz ve mezunlarımızla 180 bin kişilik büyük bir aileyiz. Yaşamınız boyunca bu ailenin bir parçası olduğunuzu asla unutmayın. Yaşamınızın her anında Akdenizli olma ruhu yanınızda olsun.” ifadelerini kullandı.

Evlilik Teklifi Sürprizi

Kemer Denizcilik Fakültesi birincisi Gülce Güçlü ve uluslararası öğrencileri temsilen konuşan Mühendislik Fakültesi Elektrik/Elektronik Bölümü mezunu Begüm Kudainazarova, aldıkları eğitim nedeniyle Akdeniz Üniversitesi öğretim üyelerine teşekkür ederek mezun olan öğrencilere yeni hayatlarında başarılar dilediler. Törenin sürprizi ise Su Ürünleri Fakültesi’nde yaşandı. Fakültesini birincilikle bitirerek törende yaş kütüğe plaket çakan Gamze Yapıcı’ya, tam bu sırada okul arkadaşı Mehmet Şimşir diz çökerek evlilik teklifi yaptı. Büyük heyecan yaşayan ve göz yaşlarını tutamayan Gamze Yapıcı, sürpriz teklife ‘evet’ dedi. Genç çifti ilk kutlayan isim ise diplomalarını teslim eden Prof. Dr. Murat Turhan oldu. Tören DJ Cenk Bayrak’ın performansı ile sona erdi. Mezuniyet sevinci yaşayan gençler bu mutluluklarını dans ederek kutladı.

Haber: Yaşar Soylu

0

Misyon

Vizyon

İletişim

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM FAKÜLTESİ
DUMLUPINAR BULVARI KONYAALTI / ANTALYA
Tel: 0 242 310 15 30
Tel: 0 242 310 15 31