Akdeniz Üniversitesi’nde Topluluk Tanıtım Stantlarına Yoğun İlgi Gösterildi

Akdeniz Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı çatısı altında faaliyet gösteren topluluklar, Mühendislik Fakültesi önündeki Sevgi Yolu’nda tanıtım stantları kurdu. Öğrencilerin ise bir buçuk yıllık aranın ardından topluluklara oldukça yoğun ilgi gösterdiği görüldü.

Akdeniz Üniversitesi bünyesinde bulunan öğrenci toplulukları, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’nın düzenlediği topluluk tanıtım günlerinde stantların başına geçti. Pandemi nedeniyle ara verilen yüz yüze eğitim sürecinin ardından öğrencilerin buluştuğu, yeni arkadaşlıkların kurulacağı ve faaliyetlerin yapılacağı topluluklara yoğun ilgi gösterildi. Pandemi sonrası yoğun ilgi gören etkinlikte, üniversite bünyesindeki topluluklar, kendilerini de tanıtarak öğrencilere sosyalleşebilecekleri ve kendilerini geliştirebilecekleri bir etkinlik ortamı sunmak için üye kayıtlarını da başlattı.

Bir yıl aradan sonra kayıtların başlamasıyla birlikte yeni dönemine adım atan öğrenci toplulukları, uzaktan eğitim sebebiyle okula gelemeyen ikinci sınıfların geçen yıllardaki kayıt sayısını katlayacağı kanısında olduklarını belirtti. Üniversite hayatına yeni başlayan birinci sınıf öğrencilerinin de tanıtım etkinliğine ilgisi yoğun oldu.  

“Üniversiteyi Yaşamak İstiyoruz”

Akdeniz Üniversitesi Yaşlı Bakım Bölümü birinci sınıf öğrencisi Ayşe Akcan ve sınıf arkadaşları, katıldıkları topluluklardan beklentilerini “Toplulukların bizim için eğitici ve öğretici olmasını, sosyalleşmemize yardımcı olmasını ve topluluk aracılığıyla üniversiteyi yaşamayı istiyoruz” sözleriyle belirtti.

“Öğrencilerimiz Sorumluluk ve Sosyal Aktivite Ediniyorlar” 

Tanıtım stantlarının kurulduğu 19 Ekim tarihinde açılışa katılan Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, kapanma süreci sonrasında kampüse dönen öğrenciler sayesinde yaşanan sevinci “Pandemi döneminde sessiz olan kampüsümüz bizi de üzüyordu. Öğrencilerimizin gelmesiyle adeta bahar geldi kampüsümüze. Her ne kadar son baharı yaşıyor olsak da öğrencilerimiz bize ilkbaharın neşesini ve sevincini getirdiler” sözleriyle belirtti. 

Toplulukların öğrenciler için yararlı olacağına değinen Özkan “Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı üzerinden topluluklarımız faaliyetlerini sürdürüyor. Üniversitemizde 102 Kültür Hizmetleri’ne bağlı, 26 Spor Hizmetleri’ne bağlı olmak üzere toplam 128 topluluk bulunuyor. Topluluklarla öğrencilerimiz okudukları alan dışında ilgi duydukları alanları takip ediyorlar ve grup içerisinde yer alarak kendilerine aktivite, sosyal eğlence ve sorumluluklar ediniyorlar” ifadelerini kullandı. 

“Hem Öğreneceğiz Hem Sosyalleşeceğiz” 

Gastronomi Topluluğu stant görevlisi Umut Efe Can, yeni dönemde uzaktan eğitim sürecinin aksine daha fazla etkinlik gerçekleştirmeyi planladıklarını “Bu dönem diğer dönemlerde olduğu gibi tatlı ve tuzlu her türlü yiyeceğin hazırlanış aşamasını farklı fakültelerden arkadaşlarımızla paylaşacağız. Bunları birlikte yaparken hem öğrenmiş hem de sosyalleşmiş olacağız” sözleriyle belirtti. 

Haber: H. Gülperi Tibin ve Altuğ Gömleksiz

0

Misyon

Vizyon

İletişim

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM FAKÜLTESİ
DUMLUPINAR BULVARI KONYAALTI / ANTALYA
Tel: 0 242 310 15 30
Tel: 0 242 310 15 31