Akdeniz Üniversitesi’nin Acı Günü

Antalya’nın Muratpaşa ilçesindeki Karaalioğlu Parkı’nda yaşanan kazada Akdeniz Üniversitesi öğrencileri Burak Gelir ve Hilal Öğütlü yaşamını yitirdi.

Akdeniz Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi bölümü 1. sınıf öğrencisi Burak Gelir (21) ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Büro Hizmetleri ve Sekreterlik bölümü 1. sınıf öğrencisi Hilal Öğütlü (20), arkadaşlarıyla gece 04.00 sıralarında gittikleri Karaalioğlu Parkı’ndaki 40 metre yükseklikteki falezlerden düşerek yaşamını yitirdi. Olayı görenlerin ihbarıyla bölgeye güvenlik güçleri sevk edildi. Polis ve itfaiye ekipleri gençlerin cesetlerine ulaştı.

Rektör Özkan Üzüntüsünü Dile Getirdi

Yaşanan olayın ardından Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan açıklamada bulundu. Duyduğu üzüntüyü dile getiren Özkan açıklamasında, “Yıla maalesef çok kötü bir haber ile başladık. İki genç öğrencimizin vefat haberlerini büyük bir üzüntüyle öğrendim. Her ölüm zor ancak yaşamının baharında iki gencimizi kaybetmek daha da üzücü. Öğrencilerimize Allah’tan rahmet, aileleri ve tüm sevenlerine sabır diliyorum. Akdeniz Üniversitesi ailemizin başı sağ olsun” ifadelerini kullandı.

Antalya Adli Tıp Kurumu morguna kaldırılan cesetlerin yapılan incelemenin ardından ailelerine teslim edileceği bildirildi.

Haber: Gamze Esma Ataş

0

Misyon

Vizyon

İletişim

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM FAKÜLTESİ
DUMLUPINAR BULVARI KONYAALTI / ANTALYA
Tel: 0 242 310 15 30
Tel: 0 242 310 15 31