Akdeniz’de Mobilya Tasarım Sergisi Açıldı

Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık bölümünde ‘Mobilya Tasarım Proje Sergisi’ düzenlendi.

Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık bölümü öğrencilerinin projelerinin sergilendiği ‘Mobilya Tasarımı Proje Sergisi’ halka açık bir şekilde gerçekleştirildi. Sivil toplum örgütlerinin katılımının yoğun olduğu sergide, öğrenciler tasarladıkları projeleri sergiledi. Etkinlikte tasarlanan mobilyalar hakkında ziyaretçilere bilgi verildi. 

“Hiçbir Yapıştırıcı Madde Kullanmadık”

Sergideki projelerin yapımının uzun zaman aldığını belirten iç mimarlık bölümü öğrencisi Zeynep Beyza, “Tasarımlarımız büyük ustaların tasarımlarından esinlenerek iki kat daha büyük ölçekte imal edildi. Bu tasarımlarda hiçbir yapıştırıcı madde kullanmadık. Bu da çalışmalarımızı dört ay kadar uzun bir süre uzattı” dedi. 

İyi Bir İşlemeyle Yaratıcı Ürünler Çıkardık

Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kemal Reha Kavas ise “Ünlü tasarımcıların daha önce tasarlamış oldukları mobilyaları farklı bir ölçekte büyüterek farklı malzemeler ile tekrar ürettik. Hem üniversite içi hem sivil toplum örgütlerini davet ederek halka açık bir sergi profili çizmek istedik. Buradaki amacımız tasarımlarımızda, iyi bir işlemeyle ne kadar yaratıcı ürünler elde ettiğimizi gözler önüne sermek oldu” şeklinde konuştu.

Haber: İsa Arı

0

Misyon

Vizyon

İletişim

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM FAKÜLTESİ
DUMLUPINAR BULVARI KONYAALTI / ANTALYA
Tel: 0 242 310 15 30
Tel: 0 242 310 15 31