Antalya Cazla Daha Güzel

Akdeniz’in ve Beydağları’nın eşsiz manzarası eşliğinde başlayan Akra Caz Festivali dünyaca ünlü isimleri Antalyalılarla buluşturmayı sürdürüyor. Modern ve klasik cazın yanı sıra caz müziğini funk, rock, latin, soul ve elektronik tarzla harmanlayan performansların sunulacağı festival 18 Haziran’a kadar sürecek.

3 Haziran’da dünyaca ünlü saksafon sanatçısı Igor Butman’ın konseriyle başlayan, Fransız soul divası Imany ile devam eden Festivalde 8 Haziran günü Afrika köklerini Londra ilhamıyla buluşturan Kokoroko sahne alırken, öncesinde caz, funk ve fusion odaklı parçalarında hem modern müziğe hem de nostaljik izlere yer veren “Deli Bakkal” sanatseverlerle buluşacak.

Festivalin bir diğer konuğu ise soul müziğin yetenekli sesi China Moses. Henüz 16 yaşındayken ilk teklisi “Time”ı çıkaran, yorumladığı efsanevi caz ve blues şarkıları ile tüm dikkatleri üzerine toplayan China Moses 10 Haziran’da izleyicilerle buluşacak.

Saksafon ve flamenko vokalini tek vücutta buluşturan ve caz ile flamenko arasında olağanüstü bir köprü kurmayı başaran Antonio Lizana, flamenko dansçıları ve şarkıcılarından oluşan Flamenco Ensemble ile 11 Haziran’da festival sahnesinde olacak.

Genç Yetenekler de Sahnede

Akra Caz Festivali, genç müzisyenleri ve toplulukları desteklemek amacıyla bu yıl festivale bir yenilik ekledi. Genç Caz+ yarışmasına katılan ve sahne alan grupların yanı sıra Antalya’dan da bir grup 14 Haziran’da gerçekleşecek “Akra Genç Caz” gecesinde sahne alacak. Bu kapsamda August, Kick The Switch, Afroloji ve Onat Murat Trio sahne alacak.

Kamança üstadı Mark Eliyahu, 16 Haziran’da festival sahnesinde yer alacak. Mark Eliyahu konseri öncesi Esra Kayıkçı Band izleyici karşısında olacak.

Festival, 17-18 Haziran tarihlerinde dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say’ın iki konseriyle son bulacak. Sanatçının; Fikret Otyam, Ahmet Say, Yaşar Kemal, Yıldız Kenter, Türkan Saylan, Nejat Eczacıbaşı, Şarık Tara ve Tarık Akan gibi alanında derin izler bırakmış ustalar için bestelediği ve “Portreler” ismini verdiği yeni projesinin dünya prömiyerinin de gerçekleşeceği konserlerde Fazıl Say’a usta müzisyen Bülent Evcil (flüt) eşlik edecek.

Haber: AKİL Haber Ajansı

0

Misyon

Vizyon

İletişim

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM FAKÜLTESİ
DUMLUPINAR BULVARI KONYAALTI / ANTALYA
Tel: 0 242 310 15 30
Tel: 0 242 310 15 31