Antalya İklim Maratonu Başladı

Sosyal İklim Derneğive Muratpaşa Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen Yerelin İklimi projesinin Antalya programı Abdullah Sevimçok Sivil Toplum İnovasyon Merkezi’nde başladı.

Yerelin İklimi Projesi’nin üçüncü ayağı olan Antalya İklim Maratonu üç günlük atölye eğitimine başladı. Sosyal İklim Derneği Başkanı Gaye Tuğrulöz, katılımcıların proje sonunda iklim savunuculuğu ve gençlik katılımı noktasında daha yetkin hale gelmelerini hedeflediklerini söyledi.

Amaç Projeyi Her Şehirde Hayata geçirmek

Projenin amacının önce İstanbul ve Eskişehir’de uygulanan İklim Maratonunu, Antalya, Eskişehir, İstanbul ve İzmir Gençlik Ağı’nda da düzenleyebilmek olduğunu aktaran Tuğrulöz, ağ ile dört şehirde iklim krizi ile mücadele kapasitelerini geliştirmek, yereldeki gençlerin sivil katılım farkındalığını artırmak, şehirlerin gençlik katılım pratiklerini geliştirmek ve projeyi her şehirde hayata geçirmek için çalışmalar sürdürdüklerini belirtti.

Eğitimlerde Teorik Bilgilerin Simüle Edilmesi Sağlanıyor

Eğitimlerin bir bütünlük olacak şekilde tasarlandığını belirten Başkan Tuğrulöz, “Proje kapsamında eğitimlerimizi planlarken süreci interaktif bir hale getirmeyi amaçladık. Bu kapsamda eğitimlerimizde ‘Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarını Yerelleştirme’, ‘Kampanya Oluşturma’ ve ‘Hak Temelli Savunuculuk’ atölyelerini uygulayarak katılımcılarımızın öğrendikleri teorik bilgileri simüle etmelerini sağlıyoruz” diyerek sözlerine son verdi.

Haber: Asya Uzunpınar ve Mekin Coşkun

0

Misyon

Vizyon

İletişim

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM FAKÜLTESİ
DUMLUPINAR BULVARI KONYAALTI / ANTALYA
Tel: 0 242 310 15 30
Tel: 0 242 310 15 31