Antalya Toroslar Evinde Mağlup

Antalya Toroslar, Cumartesi günü oynanan Kadınlar Basketbol Süper Ligi 7.hafta maçında evinde ağırladığı Hatay Büyükşehir Belediye Spor’a 73-84 skorla yenildi.

İlk Çeyrekte Antalya Üstün

Maça iyi bir başlangıç yapan konuk ekip ilk 1 dakikayı 4 sayı önde geçti. Antalya Toroslar’ın maçtaki ilk isabeti Shaqwedia Wallace’ın üçlüğüyle gelirken, Wallace bir üçlük isabeti daha bularak skoru 6-6 ‘da dengeledi. Ardından deplasman ekibinden 7 sayılık seri geldi ve ilk 4 dakika 6-13 ile geçildi. Bu seriye ev sahibi takımdan cevap gecikmedi ve 9-0’lık seriyle 16-13 öne geçip rakibine mola aldırdı. Moladan sonra üstünlüğü bırakmayan Antalya Feyonda Fitzgerald’ın son saniye basketiyle ilk periyodu 20-17 önde geçti.

Deplasman Ekibi Devreye Girerken Farkı Çift Haneye Taşıdı

İkinci periyotun başında Hatay Büyükşehir Belediye Spor (BŞB) Ayşe Cora’nın art arda gelen iki üçlüğüyle 20-23 öne geçti. Antalya Toroslar bulduğu fastbreak sayısıyla skoru 22-25’e getirdi. Ardından 4 sayılık seri yakalayan Hatay 29-22 ile farkı 7 ye çıkardı ve periyodun bitimine 6.37 kala Antalya’ya mola aldırdı. Moladan sonra Khaalia Hillsman’ın art arda 4 sayısıyla periyodun bitimine 5 dakika kala Antalya skoru 26-29’a getirdi. Bu noktadan sonra mücadelede kontrolü eline alan Hatay ekibi soyunma odasına girerken farkı 45-34 ile çift hanelere taşımayı başardı.

Üçüncü Çeyrekte Karşılıklı Sayılar

Antalya ikinci yarıya üç sayılık isabetle başlarken Hatay BŞB bu dakikadan sonra savunmayı sıklaştırdı ve 7-0’lık seriyle çeyreğin bitimine 6 dakika kala farkı 15’e çıkardı.  Antalya bu seriye çabuk reaksiyon verdi ve üçüncü çeyreğin yarışı geçilirken 6-0’lık seri ile farkı tekrardan tek hanelere indirmeyi başardı. Periyodun bitimine 4 dakika 34 saniye kala Hatay BŞB mola aldı. Molanın ardından karşılıklı sayılar gelirken son periyoda 50-61 deplasman ekibinin üstünlüğüyle girildi.

Hatay BŞB. Farkı Korumayı Başardı

Son periyodun ilk 6 dakikasında Hatay çift haneli farkla üstünlüğünü korudu. Maçın bitimine 4 dakika kala Antalya farkı tekrar tek hanelere indirse de kalan süre farkın erimesine yetmedi ve Antalya Toroslar karşılaşmadan 73 -84 mağlup ayrıldı.

“İyi Hazırlanıp Önümüzdeki Maçlara Bakacağız”

Mücadelenin ardından Akil Haber Ajansı’nın sorularını yanıtlayan Antalya Toroslar baş antrenörü Hakan Acer, “Maça iyi başladık istediğimiz oyunu ortaya koyduk. Fakat 2. periyottan sonra savunmada çok sıkıntılar yaşadık. Rakip güzel oynadı biz ise yumuşak kaldık. Hücumda istediğimize ulaştık ama savunmada kötü bir günümüzdeydik bu yüzden kaybettik. Bundan sonrasına iyi hazırlanıp önümüzdeki maçlara bakacağız” dedi.

“Antalya’da Güzel Bir Organizasyon Var”

Oyunculardan Yağmur Yıldız, “Bugün kötü günümüzdeydik. Bunlar sporda olabilecek şeyler. Daha önümüzde çok maç var ve onlara hazırlanacağız. Antalya’da çok güzel bir organizasyon var. Seyircilerimizi de bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

“Ligi en iyi seviyede bitirmek İstiyoruz”

Antalya Torosların bir diğer oyuncu Helin Boybeyi ise, “Daha iyi savunma yapabilirdik. Rakip daha organize oynadı. Bundan sonraki hedefimiz öncelikle play- off’a kalmak ve ligi en iyi seviyede bitirmek” şeklinde konuştu.

Antalya Toroslar önümüzdeki hafta Bursa Uludağ BK deplasmanına gidecek.

Haber: Şengül Yaman ve Berkay Zengin

0

Misyon

Vizyon

İletişim

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM FAKÜLTESİ
DUMLUPINAR BULVARI KONYAALTI / ANTALYA
Tel: 0 242 310 15 30
Tel: 0 242 310 15 31