Antalya’da Son Zamanların En Şiddetli Fırtınası

Antalya’da sabah saatlerinde başlayan şiddetli yağış ve fırtına hayatı olumsuz etkiledi. Aralıksız devam eden yağış yolların kapanmasına ve birçok yerleşim yerinin su basmasına sebep oldu.  

Antalya’nın genelinde hakim olan şiddetli yağmur ve fırtına yolların kapanmasına sebep oldu. Aralıksız yağan yağmur ve taşan rögarlar ana caddelerde su seviyesini arttırdı. Araçlar ve yayalar yoğun su birikintilerinde ilerlemekte zorluk çekti. 

Fırtına Konyaaltı ilçesindeki bir otelin otoparkının asma tavanının çökmesine sebep oldu.

Trafik Durma Noktasına Geldi

Uncalı, Hurma ve Liman mahallesinde zor anlar yaşayan araç sahipleri ilerlemekte güçlük yaşadı. Oluşan su birikintilerinde birçok araç yolda kalırken çekici yardımı ile kurtarıldı. Kepez ilçesindeki Göksu Deresi’nin taşması nedeniyle Uncalı Kavşağı kısa süreliğine trafiğe kapatıldı yolda araç yoğunluğu oluştu.

Öğrenci Yurtlarını Su Bastı

Şiddetli yağmur Akdeniz Üniversitesi ana kampüsünde bulunan kız ve erkek öğrenci yurtlarını da etkiledi. Yağmurun etkisiyle taşan kanalizasyon suları zemin katlardaki odalara doldu. Tahliye edilen öğrenciler yangın merdivenlerinde suların çekilmesini bekledi. Yurtların kazan dairelerini su basması sebebi ile elektrik ve su kesintileri yaşandı. KYK İlçe Müdürü su basan yurtlara gelerek olay yerinde incelemelerde bulundu. 

Haber: Neslihan Memiş

0

Misyon

Vizyon

İletişim

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM FAKÜLTESİ
DUMLUPINAR BULVARI KONYAALTI / ANTALYA
Tel: 0 242 310 15 30
Tel: 0 242 310 15 31