Antalya’da Yeni Yıl Coşkusu Başladı

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin, yerleşik yabancı derneklerinin ve kadın kooperatiflerinin katkılarıyla düzenlediği “Hep Birlikte Yeni Yıla” etkinliği başladı.  Düzenlenen etkinlikte birbirinden renkli gösteriler, konserler ve atölye çalışmaları sergilenirken Antalya halkı keyifli anlar yaşadı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen “Hep Birlikte Yeni Yıla” etkinliği Cam Piramit Fuar ve Kongre Merkez’inde düzenlenen açılış töreni ile başladı. Antalya’daki yerleşik yabancı derneklerin ve kadın kooperatiflerin katkılarıyla düzenlenen etkinlikte katılımcılar kendi stantlarında kültürel ürünlerini tanıtırken kadın kooperatifleri de el emeği ürünlerini sundu.

Etkinliğin ilk gününde Cam Piramit’e akın eden Antalya halkı keyif dolu dakikalar yaşadı. Yılbaşına özel olarak kurulan dev alanda yılbaşı ağacı, kar küresi, yılbaşı temalı fotoğraf çekim alanları ve yılbaşı pazarı renkli görüntüler oluşturuldu. Çocuklara özel olarak hazırlanan mini lunapark, noel baba ve kar gösterisi çocuklara unutulmaz bir yeni yıl heyecanı yaşattı. İran ve Komşu Ülkeler Dostluk Derneği’nin gösterisi, Konyaaltı Belediyesi Kent Konseyi Yabancılar Meclisi Korosu ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Bandosu’nun konseri izleyicilere keyif dolu anlar yaşattı. 

 “Üretime Katkısı Olan Yerel Katılımcılara Destek Vermekten Mutluluk Duyuyoruz”

Etkinliğin açılış törenine katılan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Durmuş Ali Arslan, ‘Hep Birlikte Yeni Yıla’ etkinliğiyle beraber yerelden kalkınma hedefiyle destek verdikleri kooperatiflerin, el emeği göz nuru ürünlerini stantlarda Antalya halkına sunmaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Antalya’nın üretimine katkısı olan yerli ver yabancı paydaşlarla çok güzel bir etkinlik düzenlediklerini belirten Arslan, tüm Antalya halkının yeni yılını kutladı. 

Çeşitli yöresel ürünler, oyuncaklar, takılar ve yılbaşı süslerinin yer aldığı stantlarda Antalyalılar bir yandan alışveriş yaparken bir yandan da yılbaşı heyecanını hep beraber yaşayacak. Renkli etkinlik 2 Ocak’a kadar saat 11.00-22.00 saatleri arasında devam edecek.

Haber: Gülnaz Gök- Ali Demir

0

Misyon

Vizyon

İletişim

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM FAKÜLTESİ
DUMLUPINAR BULVARI KONYAALTI / ANTALYA
Tel: 0 242 310 15 30
Tel: 0 242 310 15 31