Arkadaşları Azra İçin Yürüdü

Antalya’da Mustafa Murat Ayhan’ın öldürdüğü Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencisi Azra Gülendam Haytaoğlu’nun ilk duruşması öncesi, okul arkadaşları ona destek için yağmur altında yürüdü.

Duruşma öncesi, Azra’nın eğitim gördüğü Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi önünden hareket eden arkadaşları, hocaları ve kadın dernekleri adliye önüne kadar yürüdü. Yağmur altında sloganlarla yürüyen Azra’nın arkadaşları, burada basın açıklaması yaptı.

“En Ağır Cezayı Alsın”

Azra’nın sınıf arkadaşı İbrahim Şenol tarafından Adliye binası önünde yapılan açıklamada şöyle denildi;

“28 Temmuz tarihinde Azra’nın kayıp ihbarı verildiğinde yıkıldık. 2 Ağustos 2021 sabahına Azra’nın ölüm haberi ile uyandık. Bahanelerin sunulmadığı, etkin yürütülen süreçler başlatılmış olsaydı, Ocak ayından itibaren hayatları ellerinden alınan 352 kadın ve sıra arkadaşımız Azra için adliye önlerini doldurmazdık. Mustafa Murat Ayhan tarafından cinsel saldırıya uğrayıp hayattan koparıldı. Kadınları yaşatmak için kadın katillerine cesaret değil hak ettikleri cezalar verilsin. Zanlının en ağır cezayı alması için her türlü çabayı göstereceğiz. Mücadelemiz bitmedi ve biz kazanmadan bitmeyecek. Öfkemiz diri, kavgamız büyük, mücadelemiz güçlü katiller ve destekçileri yargılanıp cezalandırılana kadar sessiz kalmayacağız.”

Savcı incelemesi sonrasında, Mustafa Murat Ayhan’ın ağırlaştırılmış müebbet ve artı 40 yıl hapsi istenmişti. Davanın görülmesine başlandı.

Haber: Akil Haber Ajansı

0

Misyon

Vizyon

İletişim

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM FAKÜLTESİ
DUMLUPINAR BULVARI KONYAALTI / ANTALYA
Tel: 0 242 310 15 30
Tel: 0 242 310 15 31