Atölyeler Projelerini Yarıştırdı

Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi bünyesinde bulunan öğrenci uygulama atölyeleri, özel bir firmanın düzenlediği proje yarışması için ürettikleri projelerini tanıttı.

Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde yer alan öğrenci uygulama atölyeleri, özel bir firmanın düzenlediği yarışmada sunmak üzere ürettikleri projeleri, atölyelerden sorumlu öğretim üyesi Doç Dr. Bahar Urhan ve öğretim görevlisi Işık Tunçel’in yer aldığı değerlendirme ekibine tanıttı.

Akil Haber Ajansı, “Görme Engelliler İçin Kültür Sanat Dergisi”, “Üniversite İçi Ringlerde Haber Sunumu” ve “Görme engelli yurttaşlar için podcast haber” olmak üzere toplam 3 projeyi sundu. Sunumu Akil Haber Ajansı adına Yaşar Soylu yaptı. Yeni Medya Atölyesi mensubu öğrenciler ise, “Ortak Yaşam”, “Akıllı Baret”, “Yapay Zeka Destekli Otonom Güvenlik Sistemi”, “Akıllı Ayna” ve “Fikri Mimari” başlıklı projelerin tanıtımı yaptı.

Projeleri Herkes Gururla İzleyecek

Proje sunumlarının ardından Akil Haber Ajansına değerlendirmede bulunan atölyelerden sorumlu öğretim üyesi Doç. Dr. Bahar Urhan emeği geçen tüm atölyelere ve öğrencilere teşekkür ettikten sonra şu ifadeleri kullandı: “Öğrencilerimizin heyecanı bizi de çok heyecanlandı. Beklediğimizden çok daha yaratıcı ve güzel projeler görme şansımız oldu. Bunların içerisinde sektöre değer katacak projeler olduğunu da gördük. Biz öğrencilerimize hayal satın demiştik ama tamamen gerçek projelerle karşımıza çıktılar. Atölyelerimizin tamamının bu proje yarışması için içerik hazırlaması bizi çok mutlu etti. Bu projeler daha sonra ortaya çıkacak projeler için ilham kaynağı olsun. Ortaya çıkan projeleri herkesin gururla izleyeceğini düşünüyorum.”

Üç Proje Seçildi

Sunumlar sonunda yarışmaya katılması için üç proje seçildi. Akil Haber Ajansı’nın sunduğu, “Görme Engelliler İçin Kültür Sanat Dergisi” ile Yeni Medya Atölyesi’nden ise “Yapay Zeka Destekli Otonom Güvenlik Sistemi” ve “Akıllı Ayna” projeleri yarışma seçkisine alındı.

Haber: Akil Haber Ajansı

0

Misyon

Vizyon

İletişim

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM FAKÜLTESİ
DUMLUPINAR BULVARI KONYAALTI / ANTALYA
Tel: 0 242 310 15 30
Tel: 0 242 310 15 31