Basın Galerisi Açıldı

Antalya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) ve Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ANSİAD) işbirliğinde Basın Galerisi açıldı. AGC Başkanı İdris Taş, basının geçmişine ışık tutan sergi hakkında açıklamalarda bulundu.

Projelerimizi Antalya’ya Kazandırdığımız İçin Çok Mutluyuz

Birçok projeyi hayata geçirdikleri ve Antalya’ya kazandırdıkları için çok mutlu olduklarını belirten AGC Başkanı İdris Taş, “Bu serginin açılışı için bizlere destek veren bütün meslektaşlarımıza canı gönülden teşekkür ediyoruz. Tatil ve turizm kenti olan Antalya’mızda mermer ocakları projesi vardı bununun uygun olmadığını savunduk ve projeleri iptal ettirdik. Yani sadece üyelerimizin haklarını savunmakla kalmıyoruz Seneye 40. Yılımızı kutlayacağız ve 40 yıl boyunca cemiyetimize hizmet veren üyelerimize ömür boyu onur ödülünü taktim edeceğiz” dedi.

Vali Şahin: “Gazetecilik; bizlere arşiv/kayıt imkânını sağladığı için ayriyeten değerli bir meslektir”

Açılışta söz alan Antalya Valisi Hulusi Şahin ise gazetecilik mesleğinin arşiv ve kayıt imkanı sağlaması noktasında ayrıca değerli olduğunu vurguladı. Şahin sözlerine şu şekilde devam etti: “Geçmişten geleceğe yaşanan her şey kayıt altında güvende kalır. Antalya’mızı geliştirmeye bütün iş insanları ve sivil toplum örgütleriyle birlikte çalışıyoruz. Antalya’dan istifade eden herkes Antalya’ya borçludur. 100. yıl kutlamalarımız da yurdumuzun her yerinde çok güzel kutlanırken Antalya’mızda bir başka oldu. Bu konuda çorbada tuzumuz olduysa ne mutlu bize. Ortaya koyacağımız eserlerimiz ise ikinci yüzyıl içindir. Sadece kazanmak değil paylaşmak önemlidir galerimiz ise bunun bir örneği el birliğiyle maddi ve özellikle manevi değer taşıyan her şeyimiz paylaşılmış durumda”

Başkan Böcek: Çok Değerli Bir Sergi

Konuşmasında emeği geçen herkese teşekkür eden Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “Antalya Gazeteciler Cemiyeti’ne birçok katkıda bulunmaya çalıştık. Bu sergi çok değerli bir eser oldu. Cumhuriyetimizin 100.yılını kutladık. Bizlere bugünü görmek nasip olduğu için çok şanslıyız. Cumhuriyetin 100. yılında Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı olmak hep hayalimdi. Hayalim gerçek oldu. Aramızdan ayrılıp bu günleri göremeyen bütün gazetecilerimize rabbimden rahmet niyaz ediyorum” ifadelerini kullandıç

ANSİAD Başkanı Akıncı: Kaleiçi Gibi Bir Yerde Paha Biçilmez Bir Mekan Oldu

Programda konuşan ANSİAD Başkanı Akın Akıncı ise amaçlarının sadece ekonomik kalkınma olmadığını kültür, tarih gibi birçok alanda topyekun kalkınmayı hedeflediklerini dile getirdi. Akıncı ayrıca Kaleiçi gibi turistik bir mekânda böyle bir serginin paha biçilmez olduğunu da belirtti.

Haber: Taha Yasin Kaya

0

Misyon

Vizyon

İletişim

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM FAKÜLTESİ
DUMLUPINAR BULVARI KONYAALTI / ANTALYA
Tel: 0 242 310 15 30
Tel: 0 242 310 15 31