Caz Nağmeleri Manavgat’ı Yeşertecek

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Antalya Akra Caz Festivali, pandemi kısıtlamaları sonrasında bir yandan müzikseverlere keyifli anlar yaşatırken, diğer yandan da tüm gelirinin Manavgat ormanlarının yeniden yeşertilmesine aktarılmasıyla doğaya can suyu olacak.

Caz müziğin ünlü isimlerini Antalya’da sanatseverlerle buluşturan Antalya Akra Caz Festivali, kendine has yorumu, güçlü sesi ve piyanodaki başarısıyla beğeni toplayan, Hollanda’da yaşayan Türk sanatçı Karsu’nun konseri ve enerjisiyle başladı. Karsu, güçlü sesiyle olduğu kadar sahne performansı ve samimi kişiliğiyle de dinleyenleri kendine hayran bıraktı.

Biletleri günler öncesinden tükenen konser, Akdeniz’in ve Beydağları’nın eşsiz manzarası eşliğinde Akra Otel’in açık hava sahnesinde gerçekleşti.

Pandeminin en yoğun olduğu dönemde Hollanda’da bir hastanenin Covid servisinde hastalara her hafta moral konseri verdiğini söyleyen Karsu, “Herkes dışarıda bile temastan kaçınırken Covid servisine gitmeme şaşıranlar oldu. Tabi baştan aşağı özel kıyafet giyerek, maskeler, koruyucular takarak gidiyordum. Ben onlara, onlar bana moral oldu. Bir gün doktorun ısrarına rağmen bir hastanın dinletiye gelmek istemediğini gördüm. Doktor ısrar etse de amca istemiyordu. Amcanın Türk olduğunu anladım. Türkçe yanıma çağırdım. Geldi ve ilk sorusu ‘Nerelisin’ oldu.  ‘Hataylıyım’ dedim. Sonra birlikte Gesi Bağları’nı söyledik” dedi. 

İki saat boyunca sahneden kalan Karsu, kendi bestelerinin yanısıra popüler şarkılardan da örnekler sunarak festivalin startını verdi.

Bilet gelirleri Manavgat ormanlarının yeşertilmesine aktarılacak Akra Caz Festivali, 9 Ekim’e devam edecek. Festivalde İlhan Erşahin’den Fazıl Say’a, Elif Çağlar’dan Igor Butman’a kadar birçok ünlü müzisyen Antalyalı sanatseverlerle buluşacak.

0

Misyon

Vizyon

İletişim

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM FAKÜLTESİ
DUMLUPINAR BULVARI KONYAALTI / ANTALYA
Tel: 0 242 310 15 30
Tel: 0 242 310 15 31