Denizden Elektrik Süpürgesi Çıktı

Antalya Muratpaşa Belediyesi’nin düzenlediği “+ 0.5 Akdeniz’in Geleceği- İklim Değişikliği Çalıştayı”, tarihi Kaleiçi Yat Limanı’nda deniz dibi temizliğine başladı. Yapılan temizlik esnasında denizin derinliklerinden elektrik süpürgesi çıkartıldı.

Muratpaşa Belediyesi’nin düzenlediği “0.5 Akdeniz’in Geleceği– İklim Değişikliği Çalıştayı”nın açılış günü etkinliğinde tarihi Kaleiçi Yat Limanı’nda deniz dibi temizliği yapıldı. Temizliğe Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ile birlikte 50’ye yakın dalgıç katıldı.

Temizlik için tarihi yat limanı 2 saat boyunca deniz trafiğine kapatılırken, yapılan deniz dibi temizliğinde çok sayıda araç lastiği, cam şişe, ambalaj gibi atıkların yanı sıra tava ve elektrik süpürgesinin de çıktığı görüldü.

Deniz dibinde temizlik sürerken, tarihi Kaleiçi Yat Limanı’nda denizlerde yaşanan kirliliğe karşı dikkat çekmek için deniz kızı canlı heykel performansı da gerçekleşti. 

Çalıştay kapsamında gerçekleştirilen etkinlik esnasında ortaya çıkan görüntüler, Antalya’da denizin kirliliğinin ulaştığını noktayı ve bu konuda insanların daha dikkatli davranması gerektiğini gözler önüne serdi. 

Haber: Eren Baykar

0

Misyon

Vizyon

İletişim

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM FAKÜLTESİ
DUMLUPINAR BULVARI KONYAALTI / ANTALYA
Tel: 0 242 310 15 30
Tel: 0 242 310 15 31