Eskrimde Dünya İkincisi Olduk

Milli eskrimci Nisanur Erbil, Mısır’ın Başkenti Kahire’de düzenlenen Yıldızlar ve Gençler Dünya Şampiyonası’nda gümüş madalya kazanarak ikinci oldu.  Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Erbil, “Ülkeme daha birçok şampiyonluklar getireceğim ve marşımızı tüm dünyaya dinleteceğim” dedi.

Genç kadınlar kılıç kategorisinde piste çıkan Erbil, Bulgar Emma Neikova’yı 15-6, Mısırlı Sara Shouman’ı 15-5, Fransız Mathilde Mouroux’u 15-10 ve Özbek sporcu Zaynab Dayıbekova’yı 15-13 yendi. Adını yarı finale yazdıran milli sporcu, yarı finalde ise Rus sporcu Dariya Drozd’u da 15-13 yendi. Finalde ise Güney Koreli Hayoung Jeon’a 15-14 yenilerek dünya ikincisi oldu.

“Hayallerimin Peşinden Koştum”

Başarısının ardından sosyal medya hesabından paylaşım yapan Erbil, dünyanın ve Türkiye’nin içinden geçtiği zorlu koşullara rağmen hayallerinin peşinden koştuğunu belirterek risk aldığını ancak azimle çalıştığını ve hiç pes etmediğini belirtti. Şampiyonada gümüş madalya ile yetinmeyen Erbil, “Bugün olmadı ama sadece bugünlük olmadı gerek camiama gerek ülkeme söz veriyorum. Ülkeme daha birçok şampiyonluklar getireceğim ve marşımızı tüm dünyaya dinleteceğim” ifadelerini kullandı.

Haber: Yaşar Soylu

0

Misyon

Vizyon

İletişim

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM FAKÜLTESİ
DUMLUPINAR BULVARI KONYAALTI / ANTALYA
Tel: 0 242 310 15 30
Tel: 0 242 310 15 31