Frekanslar Sahneye Taşındı

TRT Antalya Radyosu programcıları Tayfun Yönlü ve Serkan Ersöz yayınlarını “Siz hiç daha önce radyo izlediniz mi” sloganıyla sahneye taşıdı. Radyoseverler tarafından ilgiyle takip edilen gösteride TRT Antalya Radyosu programcıları Tayfun Yönlü ve Serkan Ersöz sahne aldı. Gecede Pink Floyd’un müzik geçmişini konu alan ikili, sahnede radyo programı yaptı.

“Heyecana kapıldık ve yapmaya başladık”

Gösteri sonrasında Tayfun Yönlü, gösterdikleri performansın bir benzeri olmadığını belirterek, “Bir dönem televizyonda radyo programları yapıldı ancak. Bizim gibi birçok şarkı çalarak ya da bir şey anlatarak birini betimleyerek değil de daha çok, talk şov tadında yapıyorlardı radyo programlarını. O şekilde ilk örneklerini verdiler bu işin ama bu tabii ki farklı bir deneyim. Sevgili Okan Cinemre bize böyle bir imkân yarattı bizde severek kabul ettik. Heyecana kapıldık ve yapmaya başladık” şeklinde konuştu.

“Radyo demek sesin büyüsü demek”

Serkan Ersöz ise radyonun bambaşka bir dünyası olduğunu ve yaratıcılığı da geliştirdiğini söyleyerek, “Radyo demek sesin büyüsü demek. Gözler kapandığında eğer bir programcı sizi oraya atabiliyorsa örneğin bir derenin kenarına ya da bir kuş sürüsünün altında hissettirebiliyorsa o başarılı bir programcıdır. Görüntü, izleyenleri ekrana hapseder ama ses yaratıcılığı öne çıkarır” ifadelerini kullandı. Sahnede radyo severleri görüntülerle buluşturan ikili, bu tarz performansların devamının geleceği müjdesini verdi.

Haber: Yaşar Soylu

0

Misyon

Vizyon

İletişim

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM FAKÜLTESİ
DUMLUPINAR BULVARI KONYAALTI / ANTALYA
Tel: 0 242 310 15 30
Tel: 0 242 310 15 31