Kepez’e Sekizinci Kütüphane Açıldı

Cumhuriyetin 100. yılı için 16 kütüphane açmayı hedefleyen Kepez Belediyesi, Orhan Gazi Kütüphanesi’ni öğrenciler ve kitapseverlerle buluşturdu. Kepez semtinde yer alan Şafak Mahallesi’nde sosyal tesis olarak hizmet veren Orhan Gazi Semt Konağı içinde hizmet verecek olan kütüphane 5 bin kitap kapasitesi ve 100 kişilik çalışma salonundan oluşuyor.  

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü açılışta yaptığı konuşmada öğrencilerin güzel bir ortamda kitapla ve bilgiyle buluştuğunu belirterek, “Bunların çok önemli olduğunu görüyoruz. Bu kütüphaneler Türkiye’ye örnek yeni bir sosyal projenin de başlangıcının fitilinin ateşlendiği bir yer olacak” dedi.

Türkiye’nin en büyük kütüphanelerinden birini hayata geçireceğiz’

Akdeniz Üniversitesi öğrencilerine yönelik çok sayıda çalışmalarının olduğunu belirten Tütüncü, Türkiye’nin en büyük kütüphanelerinden birisinin temelini Gülveren’de atacaklarını söyledi.  Tütüncü “Açmayı planladığımız Gülveren kütüphanemiz gerçekten çok güzel olacak. Bu beni çok heyecanlandırıyor. 80.000 üniversite öğrencimiz var ve aynı anda 2000 öğrencinin ders çalışabileceği bir kütüphane kurmayı düşünüyoruz. Ayrıca kütüphanemiz 1 milyondan fazla kitabı da barındıracak” diyerek sözlerini tamamladı. 

Haber: Emre Gürlemiş

 

0

Misyon

Vizyon

İletişim

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM FAKÜLTESİ
DUMLUPINAR BULVARI KONYAALTI / ANTALYA
Tel: 0 242 310 15 30
Tel: 0 242 310 15 31