‘Marka Planı’ Söyleşisi Gerçekleşti

Atölye HİT ve AURA’nın ortak düzenlediği “Marka Planı” söyleşisinin konukları Mayi Tuz’dan Sibel Gözüyukarı Eyiler ve Macaw Atıştırmalık’tan Dilruba Toğrul oldu. İletişim Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen söyleşide Eyiler ve Toğrul, deneyimlerini anlatırken, öğrencilerden gelen soruları da yanıtladılar.

Mayi’nin Serüveni Bir Terasta Başladı

Mayi’nin terasta küçük bir havuzda tuz kurutarak başlayıp nasıl bir dünya markası haline geldiğini anlatan Sibel Gözüyukarı Eviler, “Elinizde farklı bir ürün varsa markalaşma daha büyük olur” ifadelerini kullandı. Eviler, başlangıçta ürünlerine olumsuz yanıt veren firmaların kendilerine, “Ürünün ne kadar iyi olduğu değil, ticari kazancı önemlidir” dediklerini de cümlelerine ekledi.

Eyiler aynı zamanda Türkiye’nin tuz bakımından oldukça zengin olduğunu ve mikro plastik içermeyen tek tuz çeşidi olarak diğer ürünlerden ayrıldıklarını aktarırken, “Farklı olmak istiyorsanız vizyonunuzu geliştirmeniz gerekiyor” dedi.

Doğru Plan, İstikrar ve Azim Önemli

Macaw Atıştırmalık’tan Dilruba Toğrul ise öğrencilere yola nasıl çıktığı, deneyimlerini ve devam eden süreci aktardı. Toğrul, “Doğru plan, istikrar ve azimden hiçbir şey kurtulamaz” dedi.

Haber: Maide Boyacıoğlu

0

Misyon

Vizyon

İletişim

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM FAKÜLTESİ
DUMLUPINAR BULVARI KONYAALTI / ANTALYA
Tel: 0 242 310 15 30
Tel: 0 242 310 15 31