Metin Akpınar Hayranlarıyla Buluştu

59.Antalya Film Festivali kapsamında Yeşilçam’ın usta isimlerinden Metin Akpınar sevenleriyle bir araya geldi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi organizatörlüğünde Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla bu yıl 59. kez perdelerini açan Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin Antalya Spor Salonu’nda gerçekleşen söyleşi etkinliğinde, Türk sinemasının usta isimlerinden Metin Akpınar, sanatseverlerle buluştu. Sevenleri tarafından yoğun ilgi gören ünlü oyuncu salondaki katılımcıların sorularını yanıtladı. Akpınar, kendi dönemlerinde filmlerin imkansızlıklar içinde çekildiğini belirtti.

Eskiden oyunculuğunuzda doğallık vardı

Hayranlarından gelen günümüz oyuncularıyla ilgili soruya Akpınar, “Bizim oyunculuk yıllarımızda karakterler arasında bir samimiyet ve doğallık vardı. Günümüz oyuncularında bu doğallığı, samimiyeti göremiyoruz sebebi ise abartılı oyunculuklar” şeklinde yanıt verdi.

Bir entelektüel de değildi ama eğitimsiz biri de değildi

Sahne arkadaşı Zeki Alasya ile ilgili de konuşan Akpınar, “Zeki sinemacıydı, bense tiyatroya ilgiliydim.  Benim kafa yapımda değildi daha mizahi bir insandı, ciddi olayları bile mizahi bir dille anlatırdı. Belki tam bir entelektüel değildi ama eğitimsiz de değildi.  Nurlar içinde yatsın. Sanatçı yaşarken ölümlüdür, ölüyken ölümsüzdür” ifadelerini kullandı.

Haber: İsa Arı

0

Misyon

Vizyon

İletişim

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM FAKÜLTESİ
DUMLUPINAR BULVARI KONYAALTI / ANTALYA
Tel: 0 242 310 15 30
Tel: 0 242 310 15 31