RUNTALYA Koşusu Tamamlandı

Bu yıl 17. kez koşulan Antalya Maratonu (RUNTALYA) eğlenceli görüntüler ile sona erdi. Antalya Kültür Merkezi önünde başlayan maratona dünyanın dört bir yanından koşucu katıldı. 22 farklı ülkeden 1150 yabancı sporcunun da katıldığı koşuda toplam 8500 sporcu koştu. 86 sivil toplum kuruluşu ve 110 şirketin katıldığı yarışın startını Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar ile birlikte verdi. 

Yarışmada erkekler kategorisinde birinci Üzeyir Söylemez olurken, Mestan Turhan ikinci, Valeriy Peremitin (Rusya) de üçüncü oldu. Kadınlarda ise, Elmina Saksi (İsveç) birinciliği, Julia Fernas (Kırgızistan) ikinciliği, Merve Güney de üçüncülüğü elde etti.

21 bin metre erkekler maratonunda ise Mohammad Jafar Moradi (İran) birinci, Stanislav Ryabenkov (Rusla) ikinci, Yannick Von Soosten (Almanya) üçüncü sırada yer aldı. Kadınlarda Anna Yusupova (Azerbaycan) birinci, Luliia Zianterekova ikinci, Yuliya Kaladkevich (Belarus) ise üçüncü oldu.

Tekerlekli sandalyeli engelliler kategorisinde erkeklerde Ömer Cantay, kadınlarda da Zübeyde Süpürgeci yarışı birinci bitirdi.

Yarışmada “Savaşa Hayır” Mesajı 

Bebek arabasıyla, evcil hayvanıyla koşuya katılan vatandaşlar renkli görüntüler verdiler. Bazı koşucular ise, “Ukrayna’da Savaşa Hayır (No War Ukraine)” yazılı pankartlar ve Ukrayna bayrakları taşıyarak Rusya’nın Ukrayna’yı işgalini kınadı. 

Yarışma Yüksek Topuk Koşusu İle Başlamıştı

5 Mart Cumartesi günü startı verilen yarışmada ilk olarak Minik Adımlar Koşusu yapılmıştı. Program, Yüksek Topuk Koşusu, Babyrun Yarışması ve Runtalya Shake Out Run ile devam etmişti.

Maratona Olimpiyat ve Dünya Şampiyonu rekortmen Rumen atlet Gabriela Szabo ve Türk atletizminin ünlü isimlerinden İsmail Akçay da katıldı. 

Yarıştan sonra dereceye giren maratonculara ödülleri verildi.

 

Haber: Azra Acar

0

Misyon

Vizyon

İletişim

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM FAKÜLTESİ
DUMLUPINAR BULVARI KONYAALTI / ANTALYA
Tel: 0 242 310 15 30
Tel: 0 242 310 15 31