“Sinema Tehlike Altında”

İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Nükhet Güz ve Prof. Dr. Simten Gündeş Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi’ne konuk oldu. Güz ve Güneş, sinemanın gerçek hayat üzerindeki etkisine ve önemine değinerek öğrencilere tavsiyelerde bulundu. Teknolojinin sinemayı tehlikeye soktuğuna da dikkat çektiler.

Güz, iyi bir iletişimcinin kelimelerle dans etmesi gerektiğini, doğru iletişimin kurmanın son derece önemli olduğunu belirterek, sinemanın yakın gelecekte metaverse haline dönüşeceğinin altını çizdi.

“İletişimciler Dilli Çok İyi Bilmeli”

İletişimcilerin çok iyi anlayan ve anladıklarını karşıya çok iyi anlatabilen kişiler olması gerektiğini vurgulayan Prof. Dr. Nükhet Güz, ”Anlattıklarınız karşıdakinin anlayabildiği kadardır. İletişimciler, kendilerini çok iyi geliştirmeli ve dilli en iyi şekilde öğrenmelidir” dedi.

 “Sinema en Büyük İletişim Aracıdır”

Sinemanın en büyük iletişim aracı olduğunu belirten Prof. Dr. Simten Gündeş, ”Sinema hikayenin tümünü anlatır, çünkü isterseniz yalanları doğru gibi anlatırsınız, ya da doğrularla gerçek bir kişilik ortaya koyarsınız” dedi.

Sinemanın sesli ve görsel olarak aktarılması, inandırıcılığının daha fazla sağladığını söyleyen Gündeş, “Sinema kostümüyle, hareketiyle tarih sahnelerini daha iyi yaşatıyor ”diye belirtti.

“Sinema Tehlikelerle Karşı Karşıya”

Sinemanın teknolojiyle bağlantılı olduğunun altını çizen Gündeş, “Sinema doğduğu günden beri teknolojiden sürekli etkilenmiştir. Sinema tehditlerle karşı karşıya, çünkü sinemanın yerini metaversler alıyor” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Haber: Mekin Coşkun ve İsa Arı

0

Misyon

Vizyon

İletişim

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM FAKÜLTESİ
DUMLUPINAR BULVARI KONYAALTI / ANTALYA
Tel: 0 242 310 15 30
Tel: 0 242 310 15 31