Solo Türk’ten Antalya Semalarında Cumhuriyet Uçuşu

Türk Hava Kuvvetleri gösteri takımının F-16 uçağıyla tek kişilik hava akrobasisi sunan Solo Türk ekibi, Cumhuriyet’in kuruluşunun 98. yıl dönümünde Antalya’da gösteri uçuşu gerçekleştirdi.

Türkiye’nin dört bir yanından gelen vatandaşlara Solo Türk’ün basın ve halkla ilişkiler uzmanı olan Yüzbaşı Mustafa Bircan ve Solo Türk pilotlarından Binbaşı Emre Mert eşlik etti.

Solo Türk pilotu Yüzbaşı Serdar Doğan, gösterisine başlamadan önce Antalya Hava Meydan Komutanlığı’ndan gerçekleştirilen bağlantıyla vatandaşların 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı. Antalya Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek de gösteriyi takip edenler arasında yer aldılar. 

 Yüzbaşı Serdar Doğan yaptığı akrobatik hareketleri Antalyalılar büyük bir keyifle izledi. Konyaaltı Sahili’ni dolduran binlerce izleyici pilotların yaptığı manevralara alkışlarla ve ellerindeki Türk bayraklarını sallayarak karşılık verdi. Birçok izleyici de cep telefonlarıyla bu anları kaydederek ölümsüzleştirdi. 

20 dakika süren gösterinin sonunda Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Solo Türk ekibinden pilot Binbaşı Emre Mert’e plaket takdim etti.

Haber: Azra Acar, Kübra Can

0

Misyon

Vizyon

İletişim

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM FAKÜLTESİ
DUMLUPINAR BULVARI KONYAALTI / ANTALYA
Tel: 0 242 310 15 30
Tel: 0 242 310 15 31