Stadyumlardaki Seyirci Kısıtlaması Kalkıyor

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), 9 Kasım‘dan itibaren profesyonel liglerde statlara tam kapasitede seyirci alınmasına karar verildiğini duyurdu. 

TFF Sağlık Kurulu’nun stadyumlara 9 Kasım tarihinden itibaren %100 kapasite ile seyirci alınmasına ilişkin önerisi TFF Yönetim Kurulu tarafından kabul edildi.

Federasyondan yapılan açıklamada “TFF Yönetim Kurulu, TFF Sağlık Kurulu’nun görüş ve önerileri doğrultusunda tüm sağlık tedbirleri uygulanmak şartıyla, 9 Kasım’dan itibaren oynanacak profesyonel müsabakalarda stadyumlara yüzde 100 kapasiteyle seyirci alınmasına karar vermiştir” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada ayrıca, tribünlerde seyirci olarak yaş ayrımı yapılmaksızın, sadece Sağlık Bakanlığı tarafından kabul edilen aşılardan en az iki doz aşı olanlar ya da Covid-19 hastalığını geçirmiş olup, Sağlık Bakanlığı tarafından sağlanan aşılardan bir doz aşı olarak aşı takvimini tamamlamış olanlar ile Covid-19 hastalığını geçirip üzerinden 180 gün geçmemiş olan kişilerin stadyumlara girişine izin verileceği belirtildi. 

Aşı kontrolü yanında, maske, mesafe ve hijyen kurallarının uygulanacağı maçlara girişlerde artık PCR testi sonuçlarının istenmesi uygulaması ise sona erecek. 

Haber: Maoulida Said

0

Misyon

Vizyon

İletişim

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM FAKÜLTESİ
DUMLUPINAR BULVARI KONYAALTI / ANTALYA
Tel: 0 242 310 15 30
Tel: 0 242 310 15 31