“Üniversitenin Mutfağını Biliyorum”

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan Akdeniz Üni FM 91.3’te yayınlanan ‘Üniversite Gündem’ adlı programına konuk olarak öğrencilere seslendi. Öğrencileri çok özlediğini belirten Özkan, en kısa zamanda kampüste öğrencilerle buluşmak istediğini belirtti.

İletişim Fakültesi ziyareti sırasında Üni FM 91.3’ün canlı yayın konuğu olan Rektör Özlenen Özkan Öğr. Gör. Suat Erdöl’ün sorularını yanıtladı. Heyecanlı olduğunu belirten Özkan, özellikle pandemi döneminde öğrencilerden uzak bir rektörlük yapmanın keyifsiz olmasından bahsetti.

Üniversitenin yeni dönem projeleri hakkında da bilgi veren Özkan, ‘En önemli hedefimiz öğrencileri sahaya hazırlamak ve yaptıkları işi sevmelerini sağlamak, uluslararası mentörleri üniversitemize getirmek ve bilimde en iyisini yaratmak’ şeklinde konuştu.

‘’Üniversitemizi Marka Yapmak Adına Adımlar Atmaya Başladık’’

Akdeniz Üniversitesinde eğitim aldığını, burada asistan olduğunu belirten Özkan, buranın mutfağını çok iyi bildiğini vurgulayarak, güçlü ve zayıf yönlerini bilmenin burada yemek yapmayı kolaylaştırdığını söyledi.

Laboratuvarları güçlendirip onlara daha fazla destek vererek çalışmalara başladığının altını çizen Özkan,  en iyi öğretim üyelerini üniversite bünyesine katmanın en büyük görevleri olduğunu, öğrencileri motive etmeyi ise temel amaç edindiklerini belirtti.

Canlı yayın sırasında Özkan, kapısının bütün öğrencilere açık olduğunu ve istedikleri zaman kendisine ulaşabileceklerini söyledi.

Haber: Hasan Hakan Simav

Fotoğraf: Reşat Özgen

0

Misyon

Vizyon

İletişim

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM FAKÜLTESİ
DUMLUPINAR BULVARI KONYAALTI / ANTALYA
Tel: 0 242 310 15 30
Tel: 0 242 310 15 31